www.majkspirit.sk

Bio

Majk Spirit je slovenský hudobný umelec (žáner: RAP), ktorý patrí do bratislavskej skupiny H16. Interpret, ktorý je jediným autorom vlastných textov, pôsobí na slovenskej hudobnej scéne od roku 2000. Prvé skladby vydal pod pseudonymom „Dilema“, neskôr už ako „Koko Šajs“ a „Koko Najs“ mal leví podiel na úspechoch albumov: Jednašeska ftvojom klube (2004), Kvalitný materiál (2006), Čísla nepustia (2008), resp. mixtapovom albume: Antivirus (2009). 

Postupne začal aj so sólo kariérou, v roku 2010 ponúkol svoje notoricky známe pasáže z predošlých albumov v kombinácii so zahraničnými hudbami, aby ľudia konečne počuli, ako znie na mikrofóne sám. Následne sa dočkali veľkolepého sólového debutu, na ktorý rok trpezlivo čakali. Ten bol totiž ohlásený na symbolický dátum 11. 11. 2011 s ešte symbolickejším názvom – Nový človek. 

Počas jeho doterajšej kariéry Majk spolupracoval s umelcami ako napríklad MadSkill (Nemecko), Vec, Rytmus, Ego, Tina, Čistychov, A.M.O, Moja Reč, DNA (Slovensko), Orion, DJ Wich, Indy, Supercroo (Česko), Nironic (USA) a ďalšími. 

V roku 2010 odohral 92 koncertov (vrátane festivalov), jeho skladby a videoklipy majú na YouTube viac než miliónové návštevy a v decembri 2010 bol pozvaný ako jeden z hlavných rečníkov na fórum inšpiratívnych myšlienok v divadle Pavla Országha Hviezdoslava na tému kritické myslenie. 

Svoje napredovanie následne potvrdzuje vydaním albumov Y black a Y white v roku 2015. V tomto čase už má za sebou stovky vystúpení na Slovensku aj v Čechách, ale tiež v zahraničí, a vypracoval sa na jedného z top interpretov slovenskej a českej rapovej scény. V roku 2016 vyšla v knižnej podobe jeho autorizovaná biografia. 

Svojimi textami a hudbou inšpiruje státisíce ľudí, na čo nadviazal aj ostatným sólovým albumom NIE SOM TU NÁHODOU, ktorý vyšiel v decembri 2018. 

V roku 2019 vydal svoju druhú knižku Spiritovky, ktorá je zbierkou jeho textov a odkrýva inšpiráciu za ich vznikom. V júni 2020 vydal šiesty sólový album ARTIST, ktorý je spoločným projektom s jeho dlhoročným dvorným DJom a producentom Grimasom. 

Bio

Majk sa tiež aktívne angažuje v rôznych charitatívnych projektoch, podporuje šport a je ambasádorom slovenskej juniorskej futbalovej reprezentácie.

„Sláva a peniaze, rovnako ako oheň, sú na niečo dobré, ale dokážu byť aj veľmi deštruktívne. Popularita mi toho určite veľa dala, ale aj vzala. Dala mi možnosť byť hlasom generácie, ovplyvňovať mojich rovesníkov a veľa iných ľudí, ako aj slovenskú a českú hudobnú scénu. Na druhej strane mi vzala istú časť môjho súkromia a slobody. Namiesto toho prišla obrovská zodpovednosť voči všetkým ľuďom, ktorí dajú na môj názor a sú ovplyvnení tým, čo robím.“

Bio

„Vždy som chcel zachrániť svet. Vždy som chcel reprezentovať vznešené myšlienky a neobmedzené možnosti. Keď sa ráno budím a uvedomím si, že môj život niečo znamená aj pre niekoho iného, viem, že má zmysel. Zmyslom môjho života je slúžiť ľuďom, bratom, sestrám, dospelým aj deťom, mestu, krajine, svetu… to je tá najvyššia forma potešenia. Verím, že sme tým, kým sa rozhodneme byť, a tiež verím, že od života nedostávame to, čo chceme, ale to, kým sme. Keď nepomáhaš robiť život niekoho iného lepším, strácaš svoj drahocenný čas na tejto Zemi.“

Bio
Návrat hore